SKUPO ĆE IH KOŠTATI MALTRETIRANJE NOVAKA: Đoković može da tuži Australiju, a suma koju bi dobio je papreno visoka!
NEOSNOVANO zatvaranje Novaka Đokovića i haos koje je ono izazvalo, moglo bi australijske poreske obveznike da košta oko 500.000 dolara, i to samo na osnovu sudskih troškovam bez odštetnog zahteva za koji srpski as ima mogućnost.
FOTO: AP/Tanjug
Nakon šestodnevne tortute i iščekivanja u neizvesnosti, hoće li mu Federalni sud odobriti ostanak u Australiji ili će potvrditi njegovo deportaciju, Novak Đoković je u ponedeljak izašao na slobodu i konačno kročio na teren „Rod Lejver“ arene, na kojoj je do sada u devet navrata podizao trofej namenjen pobedniku „Ozi opena“, piše Blic.
Sudija Entoni Keli izrekao je presudu u korist Đokovića kome je vraćena viza, a Australija bi mogla skupo da plati za svoje nepromišljene postupke.
Prema pisanju australijskog portala „Fox sports“, neosnovano zatvaranje srpskog tenisera i haos koje je ono izazvalo, bi australijske poreske obveznike moglo da košta oko 500.000 dolara, na osnocu sudskih troškova.
Partner poznate advokatske firme „ Thomson Geer Lawyers“, Džastin Kvil, smatra da bi ovaj slučaj mogao da se dodatno oduži i posle izricanja presude i da će što duže on traje, više i koštati Australiju.
- Vidite, ako ne bude žalbe, troškovi će verovatno biti oko 250.000 dolara. Ipak, ako je bude, troškovi bi mogli premašiti 500.000 dolara – rekao je Kvil.
Preporučujemo
MOŽE LI ĐOKOVIĆ NA VIMBLDON? Boris Džonson: "Igrao sam s njim tenis, stvarno je dobar"
10. 01. 2022. u 18:06
"KEC" NA BALAIDOSU: Pobeda vraća Seltu na mesto koje vodi u Evropu iduće sezone
SELTA i Osasuna otvaraju 23. kolo La Lige duelom u Vigu pred punim tribinama "Balaidosa" (21.00), gde domaćin traži povratak na pobednički kolosek i ostanak u borbi za Evropu.
06. 02. 2026. u 07:30
GROBARI SE TUKLI SA POLjSKIM HULIGANIMA! Tuča navijača o kojoj priča Evropa (FOTO)
Jedna tuča navijača izazvala je veliku pažnju među evropskim huliganima.
04. 02. 2026. u 18:55
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (2)