ZVEZDA ZAKAZALA DUEL SA PARTIZANOM: Crveno-beli slavili 61 poenom razlike

11. 02. 2021. u 20:30 >> 22:45

KOŠARKAŠI Crvene zvezde bez mnogo problema savladali su ekipu Radničkog iz Kragujevca (108:47) u četvrtfinalu Kupa Radivoj Korać.

ЗВЕЗДА ЗАКАЗАЛА ДУЕЛ СА ПАРТИЗАНОМ: Црвено-бели славили 61 поеном разлике

Srpski Evroligaš bio je ubedljiv u duelu protiv prvoligaša iz Kragujevca. Od prvog sudijskog podbacivanja Crvena zvezda imala je inicijativu, a kako je vreme teklo, prednost Zvezde rasla je sve više.

Priliku da debituje i upiše prve poene imao je i junior Zvezde Milutin Vujičić.

Podsetimo, Crvena zvezda Kup Srbije igra bez nekoliko važnih igrača, Volden, Hol, Noko i Kolom zaraženi su koronom, kao i petoro članova stručnog štaba.

To ipak nije usporilo Zvezdu da ubedljivo slavi i zakaže novi derbi protiv Partizana u subotu.

Crvena zvezda - Radnički 108:47 (22:13, 27:12, 30:13, 29:9)

KK CRVENA ZVEZDA Lojd 11, Lazić 17, Radanov 6, Simonović 7, Kuzmić 8, O'Brajant 11, Vujičić 3, Uskoković 5, Davidovac 8, Dobrić 16, Jagodić Kuridža 7, Simanić.

KK RADNIČKI Mading, Popović 10, Dumić 19, Stevanović 2, Katić 6, Jovanović, Nedeljković 5, Dimovski, Glišović, Veljović 2, M. Đorđević, S. Đorđević 3

ČETVRTA ČETVRTINA 22:13, 27:12, 30:13, 29:9

38. MINUT - Odlična Zvezda raspoložena je u napadu. Prešla je Zvezda 100 postignutih poena, a razlika preko 50. razlika. Pritom, nakon prodora Simanića svirana je i tehnička greška 108:47.

36. MINUT - Konačno, pogodio je i Simanić, i to trojku uz prekršaj. Zvezda ide ka stotki, vodi 92:46.

35. MINUT - Šansu da zaigra dobio je i Boriša Simanić, ali se čekaju njegovi poeni.  Dva puta bio je neprecizan.

33. MINUT - Razigrao se Nedeljković koji je pogodio nekoliko trojki za ekipu Radničkog. Ipak, prevelika prednost u ovom trenutku za Crvenu zvezdu 84:44.

TREĆA ČETVRTINA 22:13, 27:12, 30:13, 29:9

30. MINUT - Crvena zvezda ne izlazi iz "pete brzine" nastavljaju da rešetaju Kragujevčane i treću deonicu završavaju sa 30:13 i ukupnu razliku diže na

23. MINUT - Fantastično veče Branka Lazića, postigao je novu trojku, time došao do svog 17. poena.

DRUGA ČETVRTINA 22:13, 27:12

20. MINUT- Koristi Radonjić sve raspoložive snage, na terenu su Radanov i Uskoković, minutažu ima i Vujičić, a Zvezda i dalje igra u visokom ritmu. Vodi pred kraj polvremena 49:23. Pogodio ej Uskoković sa penala.

15. MINUT - Pogodio je i debitant Milutin Vujičić, junior Zvzede koji je trojkom upisao prve poene u seniorskoj konkureniciji. Kragujevčani su u međuvremenu postigli prve poene u drugoj četrvtini, i zasad jedine. Rezultat je 41:16.

13. MINUT - Zvezda odlično otvara drugu deonicu. Pogodio je Lazić za tri, potom i Davidovac. Za dva se upisao Jagodić-Kuridža, kao i Lazić koji je pogodio uz slobodno bacanje.  Zvezda ima 16:0 u drugoj četvrtini (38:13)

12. MINUT - Nakon nekoliko promašaja pogađa za tri Dobrić, potom u reketu poentira Obrajant.

PRVA ČETVRTINA 22:13

10. MINUT - Sve bolji Raško Katić, dobar u odbrani, a na početku je ubacio četiri poena. Zvezda održava prednost, trojku je pogodio Jagodić-Kuridža koji je u međuvremenu ušao u igru. Vode Beograđani 22:13.

7. MINUT- Razigrao se Lazić, ubacio je 5 poena, poen više ima Lojd. Zvezda vodi 15:8.

5. MINUT - Dobar otpor Kragujevčana koji pariraju crveno-belima na početku deonice rezultat je 8:8. Pogodio je iskusni centar Raško Katić, bivši igrač Zvezde. Dosta promašaja na drugoj strani, međutim Lojd je inspirisan.

2. MINUT - Kuzmić, Lojd i Simonović bili su precizni, potom i Aleksa Radanov, dok se za Kragujevčane upisao Stevanović na samom početku duela.