AMERIKANAC OSTAJE U ZVEZDI: Crveno-beli krenuli u akciju, čekaju se Kalinić i Radonjić

Eron Vajt nosiće dres Crvene zvezde i naredne sezone.

АМЕРИКАНАЦ ОСТАЈЕ У ЗВЕЗДИ: Црвено-бели кренули у акцију, чекају се Калинић и Радоњић

FOTO: M. Vukadinović

Prema nezvaničnim informacijama Mocartsporta, crveno-beli su odlučili da iskoriste klauzulu i "pokupe" drugu sezonu iz ugovora sa američkim internacionalcem.

Amerikanac je imao skromnu sezonu na Kalemegdanu, što zbog povrede koja ga odvojila jedno vreme sa parketa, a i mala minutaža u plej-ofu je imala dosta uticaja. Vajt je beležio 7,1 poen, 3,1 skok, 1,5 asistencija, za 16,7 minuta na 21 meču u ABA ligi, odnosno  5,5 poena, 3,6 skokova, 1,2 asistencije za 18,1 minut u 18 utakmica Evrolige, te 7,2 poena, 2,8 skokova za 15,3 minuta na pet mečeva KLS.

Podsećanja radi, kako je zvanično saopštio klub sa Malog Kalemegdana, Crvena zvezda je juče pred Dejana Radonjića iznela ponudu o produžetku saradnje i oročila je do 30 juna.

Do istog datuma najbolji igrač ABA lige Nikola Kalinić, za koga se nezvanično interesuje Barselona koja ga je "pikirala" i prošlog leta, ima mogućnost da ukoliko stigne adekvatna ponuda promeni sredinu.

BONUS VIDEO: PEŠIĆ OKUPIO "ORLOVE": Trening reprezentacije Srbije

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

ZVEZDAŠ SAM OD MALENA, ZATO SAM ODBIO PARTIZAN Reprezentativac Srbije Nikola Jović otkrio da je imao ponude i crveno i crno-belih