ABA ŠOU ZVEZDE: Dobrić i saigrači nokautirali Zadar

13. 02. 2022. u 20:29

KOŠARKAŠI Crvene zvezde u 22. kolu ABA lige dočekali su Zadar. Crveno-beli su malobrojnoj publici priredili odličnu košarkašku predstavi i zasluženo su slavili 91:66

АБА ШОУ ЗВЕЗДЕ: Добрић и саиграчи нокаутирали Задар

Crvena zvezda je dočekala desetkovani Zadar koji je u prvoj četvrtini pružio adekvatan otpor, ali za više nije imao hrvatski tim snage. Dok je tim Dejana Radonjića nošen odličnim Simonovićem, Davidovcem i Dobrićem, koji je uz 23 poena pogodio pet trojki, zasluženo upisao pobedu.

Poveli su gosti  3:0, a nakon toga za sve se na terenu pitala Crvena zvezda. Domaćin je dobrom igrom u odbrani, došao do šest poena prednosti, ali su Mavra i Jordano vratili goste u igru. a Marčinković nakon osam minuta igre Zadranima vraća i minimalnu prednost. Ipak, Marčinković nije mogao sam, a Mitrović i Lazarević su doneli Zvezdi 26:22 nakon prve deonice.

Nakon egala na startu drugog perioda igre Mitrović i Davidovac dižu Zvezdu na plus devet. Odlično trojkaško veče imao je Marko Simonović koji u smiraj poluvremena Zvezdi donosi dvocifrenu prednost, a potom trojku ubacuje i Ivanović za 49:34. Na poluvremenu prednost Zvezde 51:37.

Održavao je domaćin prednost između 18 i 21. poena u trećoj četvrtini koju na kraju Radonjićevi puleni dobijaju 70:53.

Zvezda je u završnu deonicu ušla uz prednost od 26 poena, da bi potom usledila serija Zadrana 15:2, a kada su bili blizu da spuste na jednocifren zaostatak Marko Simonović je sa dve trojke otklonio svaku sumnju oko pitanja pobednika. Na kraju su košarkaši Zvezde uspeli da se konsoliduju i zasluženo slave ubedljivom prednošću 91:66.

Crvena zvezda - Zadar 91:69 (26:22, 25:15, 19:16, 21:16)

Crvena zvezda:  Lazarević 6, Volters 7, Davidovac 8, Mitrović 8, Lazić 5, Dobrić 23, Holins 8, Simonović 14, Ivanović 5, Marković, Vajt 5, Kuzmić 2.

Zadar: Karter 3, Mačinković 7, Jordano 16, Brala 7, Vuković 4, Junaković 9, Bulja 4, Mavra 13, Tompson 6.

BONUS VIDEO: Novak Đoković došao na utakmicu košarkaša Zvezde