BARSA SLAVILA PROTIV ELČEA: De Jong vodio Katalonce do pobede (VIDEO)

24. 01. 2021. u 18:05

FUDBALERI Barselone u 20. kolu Primere savladali su Elče na gostovanju. Rezultat je bio 2:0.

БАРСА СЛАВИЛА ПРОТИВ ЕЛЧЕА: Де Јонг водио Каталонце до победе (ВИДЕО)

U neubedljivoj predstavi Katalonaca na prvu šansu čekali smo do 29. minuta kada je Hordi Alba šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je završila kraj gola.

Sedam minuta kasnije mladi Pedri je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je takođe bio neprecizan. Tri minuta kasnije Frenki de Jong je nakon odbitka uspeo da zatrese mrežu za 1:0.

Imao je domaćin veliku priliku u 57. minutu. Emilijano Rigoni je nanizao nekoliko odbrambenih fudbalera, ušao je u šesnaesterac, a odlično se snašao Andre Ter Štegen.

Odgovorila je Barsa u 83. minutu. Trinkao je lako nadmudrio odbranu, pucao je sa leve strane, ali je kao pobednik izašao Edgar Badija. Golman domaćina je ponovo imao posla, kada je Trinkao tri minuta kasnije pokušao glavom.

Frenki de Jong je uspešno veče krunisao asistencijom. Poslao je dobru loptu u 89. minutu, Rikard Puig je šutirao izbliza glavom za konačnih 2:0.