ZVEZDA SE VRATILA NA POBEDNIČKI KOLOSEK: Crveno-beli lako savladali Radnik (VIDEO)

Č. V.

01. 11. 2020. u 14:41 >> 16:49

FUDBALERI Crvene zvezde bez većih problema su savladali Radnik iz Surdulice sa 4:1 kao gosti u 13. kolu Superlige Srbije.

ЗВЕЗДА СЕ ВРАТИЛА НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Црвено-бели лако савладали Радник (ВИДЕО)

Crveno-beli su prekinuli seriju od dva vezana remija u domaćem prvenstvu i vratili se na pobednički kolosek jednom dobrom partijom.

Dao je Dejan Stanković šansu od starta utakmice Ričmondu Boaćiju i Geloru Kangi, to se ispostavilo kao pun pogodak.

Zvezda je do prednosti došla u 16. minutu kada je Željko Gavrić postigao majstorski gol. Ben je u 40. minutu duplirao vođstvo, ali velike zasluge za gol igrača sa Komorskih Ostrva idu Boaćiju.

Napadač iz Gane je šutirao, Kostić odbrani, a Ben neometan sa nekoliko metara ubacio loptu u nebranjenu mrežu.

Nije se dugo čekalo na treći gol. Prošlo je osam minuta u drugom delu, a na semaforu je stajalo 0:3 - strlac Kanga. Povratin u tim crveno-belih je posle asistencije Boaćija.

Kagna se vratio u tim Zvezde i partiju je krunisao golom/FOTO: FK Crvena zvezda

Smanjio je samo dva minuta kasnije Pavlov, a konačan rezultat postavio je Aleksa Vukanović pogotkom u 63. minutu.

Crveno-beli su ostali na prvom mestu na tabeli sa 35 bodova, dok je Radnik 15. sa 14 bodova.

DRUGO POLUVREME: Radnik - C. zvezda 1:4

90. MINUT - Kraj utakmice!

76. MINUT - Šteta što Gobeljić nije postigao gol. Odlično ga je uposlio Ivanić iz kornera, ovaj je primio loptu na nekih 13 mtara, lobovao je Kostića, ali je lopta pogodila prečku.

69. MINUT - Pokušao je strelac četvrtog gola da postigne novi gol, no njegov udarac glavom je završio malo pored gola.

63. MINUT - Pogodio je Vukanović za novi gol Zvezde! Ispratio je igrač koji je nedavno ušao sa klupe centaršut sa leve strane. Okrenuo se i sa svega nekoliko metara matirao Kostića. Bio je to prvi gol momka iz Gajdobre ove sezone.

56. MINUT - Radnik je smanjio rezultat! Rezervista Pavlov je matirao Milana Borjana. Odlično se snašao nakon kornera. Nije mu bilo teško da sa nekoliko metara ubaci loptu u gol.

54. MINUT - Novi gol gostiju. Pogodak je postigao Gelor Kanga! Boaći je ostavio odličnu loptu Gaboncu, a ovaj je šutirao iz prve. Lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača gostiju.

48. MINUT - Počelo je drugo poluvreme. Makarić je mogao opasno da stavi na muke Milana Borjana, ali je udarac napadača domaćih bio loš.

PRVO POLUVREME: Radnik - C. zvezda 0:2

45. MINUT - Završeno je prvo poluvreme u Surdulici.

43. MINUT - Dobar pokušaj Gavrića. Golman domaćih je dobro reagovao i odbio loptu u korner.

40. MINUT - Zvezda duplirala prednost! Strelac je Ben. Ipak, pre pogotka napadača sa Komorskih Ostrva odlično je Boaću šutirao, taj udarac je zaustavio Kostić, ali se Ben najbolje snašao i smestio je loptu u praznu mrežu.

30. MINUT - Ponovo je probao Kanga iz daljine, ali ovoga puta je to bilo dosta slabije nego u prvom pokušaju.

24. MINUT - Od pogotka crveno-belih nema mnogo uzbuđenja u Surdulici. I dalje izabranici Dejana Stankovića napadaju i pokušavaju da dupliraju prednost.

16. MINUT - Zvezda je ternusku inicijativu krunisala pogotkom! Željko Gavrić je pogodio mrežu domaćih. Primio je mladi igrač gostiju loptu na levoj strani, sjajno šutirao i pogodio gornji desni ugao.

14. MINUT - Uglavnom se igra pred golom Radnika. Ipak, za sada nema opasnih prilika.

6. MINUT - Bio je Borjan na iskušenju. Šutirao je Lukić iz velike daljine, ali je lopta završila malo iznad prečke.

3. MINUT - Dobro je šutirao Kanga sa nekih 22 metra, no lopta je prozujala pored stative gola domaćih koji čuva Kostić.

2. MINUT - Počela je utakmica u Surdulici.