SRBIN JE PRECRTAN! Juventus pronašao zamenu od 85 miliona evra za Dušana Vlahovića
DUŠAN Vlahović i Juventus je završena priča. Ni dolazak Igora Tudora u Torino nije drastično promenio situaciju, pa je skoro izvesno da će na leto Srbin napustiti klub.
FOTO: Tanjug/AP
"Stara dama" je već pikirala zamenu i to kakvu Viktora Osimena. Nigerijac je u ovom trenutku najtraženiji napadač na kontinentu, nalazi se na raskrsnici karijere dok u dresu Galatasaraja grabi ka tituli šampiona Turske i poziciji najboljeg strelca lige.
Međutim, teren više nije jedini front na kojem dominira – fudbalsko tržište je bukvalno eksplodiralo oko njega.
Njegova budućnost, po svemu sudeći, neće se više vezivati za Napoli, s kojim ima ugovor do 2026. godine. Klauzula od 75 miliona evra, koja se aktivira isključivo za klubove van Italije, dodatno komplikuje stvari. Na domaćem terenu Napoli odlučuje o svemu, a tamo se pojavio kandidat koji ne štedi: Juventus.
Torinski velikan je, prema saznanjima iz Italije, ponudio 85 miliona evra – čak i više nego što nalaže klauzula, kako bi preduhitrio konkurenciju. Ipak, postoji jedan veliki izazivač koji igra potpuno drugu igru – Al-Hilal. Klub iz Saudijske Arabije Osimhenu nudi godišnja primanja između 30 i 35 miliona evra, što bi ga lansiralo u red najplaćenijih sportista današnjice.
U svemu tome, Nigerijac i njegov tim pažljivo balansiraju između finansijskih i sportskih ambicija. Osimhen je trenutno na vrhuncu moći – ima 26 godina, godišnje zarađuje oko 11 miliona evra, a iza sebe ima brutalnu sezonu: 24 gola u 27 ligaških utakmica, ukupno 33 u 37 mečeva.
Juventus vidi Osimhena kao ključni deo budućeg tima, a uz njega planira još jednu akviziciju – Ademolu Lokmana iz Atalante, čija vrednost se kreće oko 60 miliona evra. Istovremeno, Dušan Vlahović je pred izlaznim vratima, dok će i Kolo Muani, pozajmljen iz PSŽ-a, najverovatnije napustiti tim na leto.
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
TRAMP "AMINOVAO", CELA RUSIJA BESNA! Najnovije vesti iz Amerike su potpuno neverovatne
Otkako je počeo rat u Ukrajini, najnovije vesti vezane za Rusiju, a da nisu sa samog ratišta, ili, kako to Ruska Federacija zove "prostora na kome se odvija Specijalna vojna operacija", uglavnom su Ruse nervirale zbog sankcija, ali poslednje su - prilično neverovatne.
09. 12. 2025. u 13:36
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)