KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Srbin se odmah upisao, Sutjeska slaba u Razgradu, Šamrok pregazio Maltežane

05. 07. 2022. u 22:40

FUDBALER Malmea Veljko Birmančević bio je strelac u pobedi svoje ekipe na startu kvalifikacija za Ligu šampiona.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Србин се одмах уписао, Сутјеска слаба у Разграду, Шамрок прегазио Малтежане

Srpski fudbaler je postigao treći pogodak za Malme u 84. minutu, ali je islandski Vikingur uspeo da smanji do kraja i postavi konačan rezultat – 3:2.

Birmančević je profitirao iz pometnje koja je nastala na ivici protivničkog šesnaesterca. Igrači tima iz Rejkjavika su pokušali da izbace loptu, ali su je samo predali u noge fudbalere švedskog tima.

Malme je inače bio veliki favorit pred ovaj duel, ali je na kraju zabeležio minimalnu pobedu pred revanš na Islandu.

Domaći su poveli preko Olsena, da bi izjednačenje Vikinguru doneo Ingason u 38. minutu. Malme je ponovo došao do prednosti preko Toivonena u finišu prvog poluvremena, a onda je srpski reprezentativac Veljko Birmančević doneo vođstvo od dva gola.

Jedan od derbija kola igrao se u Poljskoj, gde je domaći Leh ostvario kapitalnu pobedu od 1:0, pred revanš u Azarbejdžanu sa neugodnim Karabagom.

Junaci večeri su fudbaleri Šamroka, koje po zlu pamte navijači beogradskog Partizana. Irski tim danas je briljntnom predstavom na domaćem terenu odneo ubedljivu pobedu od 3:0 nad nemoćnim Hibernijanom, klubom sa Malte.

Za kraj, dva kluba iz našeg regiona su ukrstila koplja, međutim crnogorska Sutjeska nije mogla da parira daleko kvalitetnijem i bogatijem konkurentu, pa je Ludogorec u Razgradu trijumfovao sa dva gola prednosti.