DEGENEK ŽALI ZBOG ISKLJUČENJA: Reagovao sam kako sam mislio da je najbolje po tim!

06. 11. 2021. u 09:46

NAVIJAČE, ali i igrače Crvene zvezde još boli poraz od Midtjilanda (0:1) u okviru četvrtog kola F grupe Lige Evrope.

ДЕГЕНЕК ЖАЛИ ЗБОГ ИСКЉУЧЕЊА: Реаговао сам како сам мислио да је најбоље по тим!

Degenek na meču sa Evropom Foto: M.Vukadinm

Momenat koji je najverovatnije prelomio ovaj meč dogodio se u 12. minutu kada je Miloš Degenek zbog starta s leđa dobio crveni karton.

–Loše sam reagovao. Trebalo je i morao sam da budem brži. Nedostajao mi je metar i po, dva, koje sam izgubio u okretu, što je iskoristio Isakson i pobegao. Mister Stanković je tražio od nas da čim Danci prime loptu, mi brže krenemo pozadi. To nisam uradio u 12. minutu… Očekivao sam da će u tom momentu Dragović biti iza mene. Pogrešio sam. Morao sam da krenem sekund ranije, rekao je on, za „Sportski žurnal“

Potom je i dodao, konstatujući da bi Zvezda pobedila, da nije isključen:

–Reagovao sam kako sam mislio da je najbolje za ekipu. Mislio sam da je bolje da dam Milanu Borjanu i živom zidu priliku da spasu situaciju slobodnim udarcem. Ostaje lutrija da li bi Isakson postigao gol, da sam ga pustio. U tom 12. minutu mislio sam da je najbolja stvar da ga fauliram. Sa druge strane, uveren sam da je napadač Mitjilanda postigao gol i da smo ostali ’11 na 11′, da bismo preokrenuli do kraja do utakmice,  zaključuje Degenek.