VELIKA TUGA I POSLE 40 DANA: Održan pomen basisti „Riblje čorbe“ Miši Aleksiću
NA beogradskom groblju Lešće danas je održan 40-dnevni pomen bas-gitaristi i jednom od osnivača „Riblje čorbe“ Miroslavu Miši Aleksiću, koji je preminuo 29. novembra 2020. u KBC „Bežanijska kosa“, od posledica virusa korona.
Foto: N.Skenderija
Čuveni roker je kremiran, a urna je položena posle ispraćaja. Pomen je održan nešto ranije, jer 40 dana od njegove smrti pada tačno u dane Božića.
Velika tuga zbog brzog, iznenadnog Mišinog odlaska, i dalje je vidljiva na licima prijatelja, kolega i članova rodbine koji su juče obišli njegovu večnu kuću. Među njih dvadesetak je, od članova benda, bio je klavijaturista Nikola Zorić, a došao je i menadžer benda u poslednjih nekoliko godina, Bane Obradović.
Pomenu su prisustvovali i vođa „Van Goga“ Zvonimir Đukić Đule, kao i Dragi i Žika Jelić, legende „JU grupe“. Mišina smrt, upravo na dan kad je „jU grupa“ obeležavala pola veka postojanja, u dobroj meri je pomutila i rastužila slavlje najdugovečnijeg srpskog benda. Na Lešće su stigli i najbliži saradnici „Riblje čorbe“ – binski tehničari, tonci...
Mišina supruga Jasmina i ćerka Mina, koje su izgubile svog najvećeg oslonca, stoički su podnele teške trenutke uz večnu kuću svog supruga i oca.
Sveštenik je održao opelo, a posle tridesetak minuta, okupljeni su se razišli, tiho pričajući kako i dalje ne veruju da nas je voljeni, uvek nasmejani Miša tako brzo i iznenada napustio.
Preporučujemo
POSLEDNjE ZBOGOM MIŠI ALEKSIĆU: Porodica i kolege se opraštaju od basiste Riblje čorbe (FOTO/VIDEO)
02. 12. 2020. u 12:35 >> 12:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)