RASTU VODOSTAJI, MOGUĆE IZLIVANJE DRINE: Objavljeno upozorenje, prete bujice na području Republike Srpske
ZBOG povećanja vodostaja na svim vodotokovima u Republici Srpskoj postoji mogućnost bujičnih poplava na području Bosne i Hercegovine, a moguće je i izlivanja reke Drine, saopštila je Javna ustanova "Vode Srpske".
Ilustracija Foto: B.Backović
- Vodostaji Save na većini mernih stanica su u porastu, ali se, prema trenutnim parametrima prognoznih modela, ne očekuje da će vodostaji ove reke preći kotu redovne odbrane od poplava, izuzev na mernoj stanici Jasenovac - navodi se u saopštenju.
U porastu je i reka Bosna, posebno u delu nizvodno od Doboja, ali ne bi trebalo da pređe kotu redovne odbrane od poplava, javlja agencija Srna, a prenosi ATV.
S obzirom na to da se do četvrtka očekuju nove količine padavina, moguće je novo značajnije povećanje vodostaja reke Bosne.
Vodostaji reke Une sa Sanom su u porastu, ali se ne očekuje da će na mernim stanicama na području Republike Srpske u naredna tri dana dostići kotu redovne odbrane od poplava.
Na reci Vrbas povećanje vodostaja može se očekivati nizvodno od hidroelektrane "Bočac", usled pojačanog ispuštanja vode iz ove hidroelektrane.
- S obzirom na to da se u naredna dva dana očekuju nove padavine, neophodan je oprez s ciljem zaštite stanovništva i materijalnih dobara pored vodotoka u Republici Srpskoj - poručili su iz "Voda Srpske".
U saopštenju se dodaje da je kiša, koja je padala prethodna dva dana, dovela do povećanja vodostaja na svim vodotokovima na području Republike Srpske, a javnost je obaveštena o uvidu u raspoložive prognozne modele.
(Telegraf.rs)
Preporučujemo
ODRONI I KLIZIŠTA U SLOVENIJI: Brojni problemi zbog poplava u Gorenjskoj
08. 02. 2021. u 10:28
RHMZ IZDAO UPOZORENjE! U ovom delu zemlje je najkritičnije, vodostaj Save zabrinjava
04. 02. 2021. u 11:04
RHMZ IZDAO UPOZORENjE! U ovom delu zemlje je kritično, raste vodostaj na rekama
02. 02. 2021. u 11:09
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)