DODIK UPOZORIO NA AMERIČKE PLANOVE: Sprema se velika eliminacija političara?
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da pod izgovorom funkcionalnosti BiH američke diplomate forsiraju njenu unitarizaciju, a kriminal i korupcija su sumnjiv izgovor za eliminaciju političara koji ne pristaju na njihovu verziju BiH.
Foto: P. Milošević/Depositphotos/EPA/ilustracija
Na pitanje da prokomentariše izjavu američkog ambasadora u BiH Erika Nelsona da su "sankcije za one koji podrivaju stabilnost na Zapadnom Balkanu na stolu", te da "nova verzija izvršne uredbe uključuje korupciju i mogućnost sankcionisanja onih koji podržavaju one koji podrivaju napredak", Dodik je odgovorio da pretnje sankcijama od američkih službenika, kako u BiH, tako i van nje, nisu ništa novo, kao što nije novost ni to da se godinama uporno mešaju u unutrašnja pitanja u BiH.
Pozivajući se na Dejtonski sporazum, rekao je Dodik, upravo oni podržavaju njegovu devastaciju i razgradnju BiH na koju je Republika Srpska pristala 1995. godine.
- Nagledali smo se procesa koji su vođeni protiv neposlušnih političara, koji su nakon tih procesa postajali konstruktivniji partneri za taj deo međunarodne zajednice koju predvode SAD - istakao je Dodik.
On je podsetio da je nedavno u BiH boravio pomoćnik ministra finansija SAD koji se sastao sa ministrom bezbednosti u Savetu ministara Selmom Cikotićem, protiv kojeg je nepunih mesec ranije podignuta optužnica za visoku korupciju.
- Sve to ne bi imalo obrise takve karikature da tema razgovora, kako se videlo iz medija, nije bila sankcionisanje kriminalnih grupa i kako SAD mogu pomoći BiH u borbi protiv organizovanog kriminala. Ako pomoćnik ministra finansija SAD nije znao ko je Selmo Cikotić, ambasador Nelson jeste - naglasio je Dodik.
(SRNA)
BONUS VIDEO: BRIITANSKI SFOR DOVOZI AL KAIDU U BOSNU - Dolazak Mudžahedina u Zenicu 1993.
Preporučujemo
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
IRAN POGODIO AMERIČKI TANKER U PERSIJSKOM ZALIVU: "Nije nas briga koliko će rat trajati, nećemo odustati"
ŠESTI dan rata na Bliskom istoku. Bliski istok je u plamenu novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 07:48
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (1)