POLJSKA PILEĆA SUPA SA KISELIM KRASTAVCIMA: Zdravo i okrepljujuće jelo tokom zimskih meseci (VIDEO)
Pileća supa je jelo koje mnoge podseća na detinjstvo i nedeljni ručak sa porodicom. Sada isprobajte obogaćenu verziju sa kiselim krastavčićima.
foto: Printscreen/Youtube/Panna Lesia
Sastojci:
Za bujon:
- 600 g pilećeg mesa (ili kosti)
- 2 l vode
- 2 lovorova lista
- 3 zrna crnog bibera
Povrće:
- 7 krompira
- 1 veliki luk
- 1 velika šargarepa
- 1,5 koren peršuna
- 4-5 kiselih krastavaca
- 1 šolja vode od kiselih krastavaca
Začini i ostalo:
- 2 kašike ulja
- 15 g maslaca
- 3 kašičice mlevene paprike
- 2 čena belog luka
- 200 g pavlake + 2 kašike brašna
- So po ukusu
- Svež peršun za dekoraciju
Priprema:
U šerpu od 5 l stavite piletinu (ili kosti), dodajte 2 l vode, lovorov list i crni biber u zrnu. Kuvajte na laganoj vatri oko 40 minuta. Kada je bujon gotov, procedite ga i meso odvojite od kostiju. Krompir oljuštite, isecite na kocke i dodajte u proceđeni bujon. Kuvajte dok ne omekša. Luk sitno iseckajte, šargarepu i koren peršuna narendajte. Kiseli krastavci seku se na tanke trakice.
U tiganju zagrejte ulje i maslac. Dodajte luk, propržite ga dok ne postane staklast. Dodajte šargarepu i peršun, propržite još par minuta. Dodajte mlevenu papriku i kiseli krastavac, i nastavite prženje. U bujon sa krompirom dodajte proprženo povrće. Sipajte šolju vode od kiselih krastavaca, promešajte i kuvajte još 10 minuta. Beli luk sitno iseckajte i dodajte u supu. Pomešajte pavlaku sa brašnom i malo supe, pa lagano umešajte u šerpu. Kuvajte još 5 minuta uz stalno mešanje. Posolite po ukusu. Poslužite toplu supu posutu seckanim peršunom. Po želji, dodajte još pavlake u tanjir prilikom serviranja.
(stvarukusa)
Preporučujemo
SUPA SA BROKOLIJEM I PEČURKAMA: Tako jednostavna, a tako ukusna (VIDEO)
22. 01. 2025. u 12:00Novosti online
NAPRAVITE DOMAĆE REZANCE ZA SUPU: Topla domaća supa najukusnija je uz domaće rezance
09. 01. 2025. u 11:00Novosti online
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)