PRIMIRJE ZBOG PRAZNIKA: Talibani proglasili prekid vatre za Ramazanski bajram
Talibani su danas proglasili trodnevni prekid vatre u Avganistanu tokom muslimanskog verskog praznika Ramazanski bajram, koji počinje ove nedelje.
Foto:Printscreen/Tviter
- Svim borcima je naređeno da prekinu ofanzivne operacije kako bi obezbedili mirnu i bezbednu atmosferu kako bi naši sunarodnici mogli da slave ovaj radosni praznik - napisao je portparol talibana na Tviteru.
Proteklih dana u Avganistanu je došlo do eskalacije nasilja.
U eksploziji ispred škole u glavnom gradu Avganistana Kabulu u subotu je poginulo 68 osoba, dok ih je 165 povređeno.
SAD su poslale dodatne snage koje će zaštiti američke i koalicione snage prilikom povlačenja trupa iz Avganistana.
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (1)