RAD OD KUĆE OBAVEZAN OD SLEDEĆE NEDELJE: U borbi protiv pandemije - evo koja država uvodi nove mere
ZBOG širenja zaraze koronavirusom, rad od kuće u Letoniji će sledeće nedelje postati uglavnom obavezan.
Foto: Depositphoto
Letonska vlada u petak je odlučila da će rad od kuće za radnike državnih službi, državnih i opštinskih firmi, te zaposlene u privatnom sektoru, od sledeće sedmice biti obavezan, piše Poslovni dnevnik.
Njima od utorka više neće biti dozvoljen dolazak na posao u kancelarije, a izuzetak će činiti zaposleni u proizvodnim pogonima i oni radnici koji svoje aktivnosti mogu obavljati isključivo na radnom mestu.
Svrha ovakve uredbe je smanjiti rizik od moguće zaraze koronavirusom zaposlenih u kancelarijama ili na putu do radnog mesta.
Istovremeno su nametnuti i stroži propisi o ponašanju u javnom prevozu. U školama će biti dopušteno održavanje nastave na otvorenom uz pridržavanje određenih mera.
Od jeseni se ova članica EU sa 1,9 miliona stanovnika kontinuirano bori sa sve većim brojem novozaraženih. Zbog strogih restriktivnih mera uvedenih sredinom decembra, situacija je donekle ublažena.
Od početka pandemije u Letoniji je evidentirano skoro 93.000 slučajeva zaraze koronavirusom, a gotovo 1.750 zaraženih umrlo je od posledica kovida-19.
(Blic)
Preporučujemo
FRANCUZI NE POŠTUJU MERE: Policija danas rasterivala ljude sa obale Sene (FOTO)
06. 03. 2021. u 22:45 >> 22:46
ŠVEĐANI NA ULICAMA - PROTESTI PROTIV MERA: Policija pokušava da rastera demonstrante
06. 03. 2021. u 18:00
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)