KASETNIM BOMBAMA NA CIVILE U KARABAHU (FOTO)

AZERBEJDžAN koristi kasetne bombe za granatiranje Karabaha, saopštio je predstavnik Ministarstva odbrane Jermenije Arcrun Ovanisjan na svojoj Fejsbuk stranici.

КАСЕТНИМ БОМБАМА НА ЦИВИЛЕ У КАРАБАХУ (ФОТО)

Foto: EPA

- Azerbejdžan protiv civilnog stanovništva koristi kasetne bombe koje ispaljuje iz sistema LAR-160 - napisao je Ovanisjan.

Predstavnik Ministarstva je uz svoju objavu priložio i fotografije ostataka bombi.

Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem septembra. Baku i Jerevan međusobno se optužuju za izbijanje sukoba. U Jermeniji je objavljeno ratno stanje i opšta mobilizacija. U Azerbejdžanu je uveden policijski čas i delimična mobilizacija.

Lideri Rusije, Sjedinjenih Američkih Država i Francuske pozvali su Jerevan i Azerbejdžan da hitno prekinu sukobe i započnu pregovore bez preduslova.

Dešavanja u Nagorno-Karabahu pratite u blogu uživo KLIKOM OVDE!

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

UŽASNA VEST SA FRONTA: Terorističke metode Ukrajine se nastavljaju