KIM DŽONG UN STIŽE U RUSIJU? Poseta u prvoj polovini godine
AGENTI južnokorejske obaveštajne agencije veruju da bi severnokorejski lider Kim Džong Un mogao da poseti Rusiju u prvoj polovini ove godine, javio je Jonhap.
Foto: Tanjug/AP
Novinska agencija navodi da su to rekli predstavnici južnokorejske Nacionalne obaveštajne službe na zatvorenom sastanku parlamentarnog odbora za obaveštajne poslove.
Južnokorejski mediji nagoveštavaju da bi poseta mogla da bude u maju i da će se poklopiti sa proslavom 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je u oktobru, komentarišući mogućnost posete Kim Džong Una Rusiji ove godine, da bliske susedne zemlje stalno razmenjuju posete na visokom nivou.
Kim Džong Un je ranije dva puta bio zvanično pozvan da učestvuje na proslavama u Moskvi povodom 70. i 75. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu.
Peskov je rekao da do posete 2015. godine, koju je prethodno odobrila severnokorejska strana, nije došlo zbog "unutrašnjih korejskih poslova".
Kim Džong Un nije posetio Rusiju ni 2020. godine zbog pandemije korone.
Severnokorejski lider je dva puta posetio Rusiju - 2019. i 2023. godine.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
KIMOVE RAKETE CILjAJU KIJEV: Rusi dobili 5 novih balističkih raketa Pukguksong-2 dometa minimum 1.200 km (VIDEO)
23. 12. 2024. u 19:00 >> 18:54
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)