"AKO BUDE NEOPHODNO": Erdogan zapretio - Turska bi mogla da se "rastane" s EU
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da bi ta zemlja mogla da se "rastane" s Evropskom unijom ako bude neophodno, komentarišući izveštaj Evropskog parlamenta u kojem je navedeno da je nastavak procesa pristupanja Ankare Uniji u postojećim okolnostima nemoguć.
Foto: Profimedia/Emmanuel DUNAND
Odgovarajući na pitanja novinara o izveštaju EP o Turskoj, usvojenom ranije ove sedmice, u kojem se EU poziva da razmotri mogućnost usvajanja "paralelnog i realističnog okvira" za odnose s Ankarom, Erdogan je rekao da "EU pokušava da se razdvoji od Turske", preneo je Rojters.
- Tokom ovog perioda kada Evropska unija čini poteze da se odvoji od Turske, mi ćemo dati svoju procenu u odnosu na ova dešavanja i nakon ovih procena, možemo da se rastanemo s EU ako bude potrebno - rekao je takođe Erdogan novinarima pred put u SAD.
Ankara je kandidat za članstvo u EU već 24 godine, ali je proces pristupanja poslednjih godina blokiran zbog zabrinutosti Brisela za stanje ljudskih prava i poštovanje vladavine zakona u Turskoj.
BONUS VIDEO: OVAKO IZGLEDA KRIMSKI MOST DANAS: Remontovan deo pušten u saobraćaj pre roka
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (1)