NE SMEMO PUTINU DA DAMO IZGOVOR DA NAS OKRIVI: Prvo oglašavanje Bajdena nakon dešavanja u Rusiji
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden rekao je da SAD "nemaju nikakve veze" sa subotnjim događajima u Rusiji, kada je šef Vagnera Jevgenij Prigožin navodno podstakao oružanu pobunu protiv Kremlja.
Tanjug
Bajden je rekao da je uputio tim za nacionalnu bezbednost da pažljivo prati subotnje događaje u Rusiji i da mu izveštava iz sata u sat i da se pripremi za niz scenarija.
Rekao je da je takođe razgovarao sa ključnim saveznicima Sjedinjenih Država tokom vikenda kako bi se "uverio da smo svi na istoj strani".
- Od ključnog je značaja da budemo usklađeni u našem odgovoru i koordinisani u onome što treba da predvidimo - rekao je on, dodajući da su se sve strane složile da "moramo da se uverimo da Putinu ne damo izgovor da za to krivi Zapad ili da okriviti za ovo NATO".
- Jasno smo stavili do znanja da nismo umešani. Nismo imali ništa s tim. Ovo je bio deo borbe unutar ruskog sistema - dodao je on.
BONUS VIDEO: POSLEDICE RUŠENjA BRANE - Ovako izgleda poplavljena Nova Kahovka
(Srbija danas)
Preporučujemo
BAJDEN OTKAZAO DANAŠNjI SKUP: Lekar predsednika SAD otkrio o čemu se radi
12. 06. 2023. u 17:54
TRAMP BI DA ZAVRŠI ZAPOČETO: "Izbacićemo korumpiranog Bajdena iz Bele kuće"
11. 06. 2023. u 18:12
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (3)