PODSTICALI TERORIZAM U EVROPI: Sedam Sirijaca optuženo na Malti
SEDAM Sirijaca danas je optuženo pred sudom na Malti da su podsticali na terorističke akcije u Evropi.
Foto Arhiva VN
Sedmorica muškaraca starosti između 21 i 27 godina, uhapšeni su u subotu u operaciji koordinisanoj sa evropskom policijskom agencijom
Evropol, saopštila je malteška policija, prenosi Rojters.
Grupa je optužena za udruživanje sa ekstremističkim organizacijama, podsticanje terorizma putem javnih poruka, vrbovanje ili pokušaj regrutovanja drugih da počine terorizam, obučavanje drugih za upotrebu eksploziva ili vatrenog oružja i pokušaje terorističkih akcija u Evropi.
Svi su se izjasnili da nisu krivi i određen im je pritvor do kraja saslušanja.
Ukoliko budu osuđeni, preti im maksimalna kazna doživotnog zatvora, navodi Rojters.
Preporučujemo
KOJE ZAPADNE ZEMLjE UVOZE RUSKU NAFTU: Najveći zagovornici sankcija najveći kupci
20. 04. 2023. u 19:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)