STRAVIČNI PRIZORI U JORDANU: Zbog poplava evakuisano skoro dve hiljade turista, tri osobe povređene (VIDEO)
OKO 1.700 turista evakuisano je iz drevnog grada Petre na jugu Jordana zbog poplava izazvanih kišom, javili su danas lokalni mediji.
Foto: Printskrin/Tviter/ANews
Nakon jake kiše voda se slila niz litice koje okružuju drevni hram Nabatean koji je usečen u steni.
Lokalne vlasti donele su odluku da evakuišu oko 1.700 turista koji su se zatekli na popularnoj lokaciji.
Tokom vikenda jordanske Službe bezbednosti upozorile su na loše vremenske uslove širom zemlje i da se veoma jake kiše očekuju na jugu Jordana.
Prema navodima medija, tri osobe su povređene kada se prevrnuo autobus usled jake kiše kod grada Mana na jugu Jordana, nedaleko od Petre. Prijavljeno je i nekoliko klizišta i odrona stena na putu duž Mrtvog mora.
(Srna)
BONUS VIDEO: TRENUTAK EKSPLOZIJE: Pogledajte kako granate padaju na DonjecK
Preporučujemo
SNAŽNA OLUJA IZAZVALA POPLAVE U LISABONU: Poslata vojska u pomoć građanima (FOTO)
13. 12. 2022. u 15:44
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)