"VREME JE DA ISUŠIMO MOČVARU U EU": Orban besan, traži raspuštanje Evropskog parlamenta
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da bi Mađari želeli da Evropski parlament u aktuelnom sazivu bude raspušten.
Foto: Profimedia
Orban je rekao da je nedavni skandal u vezi sa korupcijom, u koji je umešano nekoliko članova Evropskog parlamenta, doveo u pitanje kredibilitet te institucije, ističući da podržava ukidanje tog tela.
- Nije teško odgovoriti na pitanje koliko je stepen do kojeg je ugled Evropskog parlamenta narušen u Mađarskoj, jer ne može biti niži - kazao Orban.
Mađarski premijer je to izjavio u sredu na godišnjoj međunarodnoj konferenciji za novinare u Budimpešti koja je trajala skoro tri sata.
Orban je poručio da je vreme za „isušivanje močvare“ u Evropskoj uniji, preneo je AP, dodajući je mađarski premijer iskoristio frazu koju upotrebljava bivši američki predsednik Donald Tramp.
(Sputnjik)
Preporučujemo
Rodila DEVETORO dece, a onda je predvidela da će jedno umreti ranije: Ostavila je oproštajno pismo
21. 12. 2022. u 16:14 >> 16:14
RAT U UKRAJINI: Rusi razneli stanicu za remont američkih haubica - General Konašenkov saopštio najnovije vesti (FOTO/VIDEO)
22. 12. 2022. u 07:11 >> 01:11
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (4)