NOVO OBRAĆANJE ZELENSKOG I NOVI UDAR NA PUTINA: "Koliko bi mrtvih ruskih vojnika bilo prihvatljivo za njega?"
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski odbacio je danas tvrdnje Moskve da rat protiv njegove zemlje ide kako je planirano, i upitao kako je predsednik Vladimir Putin mogao da odobri takav plan koji uključuje veliki broj ruskih žrtava.
Foto: AP
Putin je juče saopštio da se "specijalna operacija u Ukrajini", koja ima "jasne i plemenite ciljeve", odvija prema planu i uz minimalne gubitke, a prema poslednjim podacima Moskve koji su saopšteni 25. marta, od početka invazije ubijen je 1.351 vojnik, dok Ukrajina tvrdi da je stvarni broj ruskih žrtava blizu 20.000, prenosi Rojters.
- U Rusiji je još jednom saopšteno da njihova takozvana ''specijalna operacija'' navodno ide po planu. Ali, da budem iskren, niko u svetu ne razume kako je do takvog plana uopšte moglo da dođe. Kako je moglo da dođe do plana koji predviđa pogibiju desetina hiljada sopstvenih vojnika za nešto više od mesec dana rata? Ko bi mogao da odobri takav plan - saopštio je danas Zelenski u video-obraćanju.
Zelenski je upitao i "koliko bi mrtvih ruskih vojnika bilo prihvatljivo za Putina", navodeći raspon od desetina hiljada do stotina hiljada žrtava, a kao poređenje je izneo podatak da je "Moskva izgubila više ljudi za 48 dana od početka rata u Ukrajini, nego u desetogodišnjem ratu u Avganistanu od 1979. do 1989. godine".
Ukrajinski predsednik je rekao da, iako se neki ismevaju Rusima, njihovim neuspesima na terenu i lošijoj tehnologiji, njihovi protivnici nisu baš "beznadežni".
- Moramo da razumemo da nisu svi ruski tenkovi zaglavljeni u poljima, da ne beže baš svi neprijateljski vojnici sa bojnog polja i da nisu svi oni regruti koji ne znaju kako da pravilno drže oružje - naglasio je Zelenski.
On je još dodao da to ne znači da Ukrajinci "treba da ih se plaše", kao i da se "ne smeju umanjivati postignuća" ukrajinske vojske, navodi britanska agencija.
BONUS VIDEO:
Dirljiv susret oca sa decom u Mariupolju: Nisu se videli mesecima, a onda su pokuljale emocije
Preporučujemo
OVO JE USLOV ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Peskov o pregovorima između Moskve i Kijeva
05. 04. 2022. u 15:23
UPOZORENjE MIZINCEVA: "Ukrajina sprema nove montirane snimke kojima će optužiti Rusiju"
13. 04. 2022. u 07:49
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (3)