DRAMA DOBIJA NASTAVAK: Princ Endru svedoči u martu u postupku za seksualni napad
PRINC Endru će svedočiti pod zakletvom sledećeg meseca u Londonu, u okviru građanske parnice za seksualni napad koju je protiv njega pokrenula Virdžinija Džufri u SAD.
Foto: EPA
- Složili smo se da vojvoda od Jorka dobrovljno svedoči 10. marta. Uprkos ponovljenim zahtevima, gospođa Džufri još uvek nije odredila datum ili lokaciju za njeno svedočenje - prenosi Bi-Bi-Si, pozivajući se na izvor blizak princu.
Kako se navodi, on će svedočitii 10. marta u Londonu, koji je opisan kao neutralna lokacija.
Virdžinija Džufri tužila je princa Endrjua u SAD zbog navodnog seksualnog napada kada je bila tinejdžerka.
Ona tvrdi i da ju je Endrjuov prijatelj Džefri Epstajn, optuženi seksualni prestupnik i američki milijarder, koji se, kako se sumnja, ubio u zatvoru, podvodio i da je imala seksualne odnose sa vojvodom od Jorka u tri navrata kada je imala 17 godina.
Princu Endrjuu su oduzeti vojni činovi i kraljevske titule i on će se u sudskom procesu zbog seksualnog napada braniti kao građanin, saopštila je ranije Bakingemska palata.
Vojvoda od Jorka (61) negira sve optužbe, a njegovi advokati su poručili da je spreman da izađe pred porotu i da se bori protiv tužbe u SAD.
Princ Endrju se ne suočava sa bilo kakvim pravnim postupkom u Velikoj Britaniji, navodi Bi-Bi-Si.
Preporučujemo
PRETI MU I BANKROT: Princ Endrju u nebranom grožđu, monarhija i vojska mu okrenule leđa
16. 01. 2022. u 00:32
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)