U "SINGIDUNUMU" RADOVI TANJE BABIĆ: Lično viđenje sveta
MLADA umetnica Tanja Babić (1995), koja kako kaže, živi, sanja i stvara u Beogradu, "lepotu tajne" otkriva posetiocima izložbe njenih slika, koja će u galeriji "Singidunum", u knez Mihailovoj ulici biti otvorena od 24. frbruara.
Galerija Singidunum
- Moje figure na slikama nisu optičko-ogledalski likovi - već pokušavam da "pričam priču" - pomoću metafora, alegorija i simbolike - samo meni znanu, a posmatračima ostavljam da izmisle i ispričaju svoju priču. Na taj način pokušavam da metafiguralnim prikazima iskažem svoju subjektivnu istine i lično viđenje sveta. Posmatračima ostavljam slobodu da stvaraju i zamišljaju svoje likovno-znakovne forme- ističe autorka koja je akademske studije završila na Fakultetu primenjenih umetnosti, na studijskom programu Dizajn, a master studije na studijskom programu Primenjena umetnost.
Preporučujemo
"GARDEROBER" NA SCENI "LjUBA TADIĆ": Komad Ronalda Harvuda u režiji Paola Mađelija u JPD
05. 03. 2026. u 17:24
MOĆNE I TAJNOVITE ŽIVOTINjE: Dela vajara Marka Veselinovića u galeriji "Singidunum"
05. 03. 2026. u 17:20
POTRAGA ZA SMISLOM DOBRA I ZLA: Slike Ivane Marković u Blok galeriji
05. 03. 2026. u 17:16
POSLE DVE DECENIJE OBNOVE I IZGRADNjE: Otvoreno Narodno pozorište u Subotici
05. 03. 2026. u 16:43
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)