Filharmoijski koncerti za decu vrtićkog uzrasta: "Godišnja doba" za sva doba
JEDAN od najpopularnijih projekata Beogradske filharmonije za decu, "Četiri godišnja doba" Antonija Vivaldija, orkestar ponovo izvodi za decu vrtićkog uzrasta - svakog radnog dana, do petka, u dva termina - od 10 i 12 časova, u filharmonijskoj sali.
BGF/M. Đoković
Narator je glumac Vladimir Aleksić koji na urnebesan način deci približava muziku sa violinistima Beogradske filharmonije: u ulozi proleća je Jelena Dimitrijević, leto najavljuje Miljana Popović Materni, jesen donosi Selena Jakovljević, a zimu Vojin Aleksić. Pored toga što deca uživaju u remek delu klasične muzike, ona uče da razlikuju instrumente, a narator ih vodi kroz priču o "čika Antoniju", o samom delu i vremenu u kome je ono nastalo.
Nakon serije koncerata za decu uzrasta od 3 do 7 godina, koja dolaze preko predškolskih ustanova, u subotu od 17 i od 19 časova će Beogradska filharmonija svirati "Godišnja doba" - i to za sva doba odnosno uzraste.
"RAZGOVARAĆEMO SA NATO PARTNERIMA I UPOZORITI IH" Plenković u strahu zbog novih srpskih raketa: Ozbiljno oružje!
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)