OD PONEDELJKA U KLUPAMA: Završava se zimski raspust za osnovce i srednjoškolce
DRUGO polugodište je već počelo za školarce u Vojvodini, a posle tri nedelje zimskog odmora u ponedeljak - 22. januara, u klupe se vraćaju njihovi vršnjaci iz ostalih delova Srbije.
Foto arhiva
"Mini-odmor" osnovce i srednjoškolce očekuje 15. i 16. februara, a spojeno sa vikendom imaće četiri dana slobodna. Novi predah od školskih obaveza u trajanju od deset dana sa vikendom, predviđen je od 29. aprila do 6. maja.
Zbog priprema za polaganje završnog ispita, školska godina za osmake se završava 31. maja, a za učenike od prvog do sedmog razreda 14. juna. Drugo polugodište za maturante gimnazije traje do 24. maja, a za učenike završnih razreda trogodišnjih i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola do 31. maja. Svi ostali srednjoškolci sa nastavom završavaju 21. juna.
Školskim kalendarom je predviđeno da se Sveti Sava i Vidovdan praznuju radno, bez održavanja nastave. Dan sećanja na srpske žrtve u Drugom svetskom ratu, Dan sećanja na žrtve holokausta, genocida i drugih žrtava fašizma u Drugom svetskom ratu i Dan pobede su nastavni dani, izuzev kad padaju u nedelju.
U našoj zemlji važe dva školska kalendara - jedan donosi Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje i on se primenjuje u školama na teritoriji AP Vojvodina, a drugi utvrđuje Ministarstvo prosvete i on važi u ostatku Srbije.
Preporučujemo
PATRIJARH PORFIRIJE U BRATUNCU: Ne smemo zaboraviti žrtve, ni izgubiti veru i ljubav
04. 07. 2026. u 12:21
VELIKA PROMENA ZA GIMNAZIJALCE OD SEPTEMBRA: Oglasili se iz Ministarstva prosvete
04. 07. 2026. u 09:19
SREĆAN KRAJ POTRAGE: Pronađen Antonije (21) za kojim je tragao ceo Kragujevac
04. 07. 2026. u 08:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)