POLAGANJE VENACA U MURINU: Počast za žrtve nastradale u NATO agresiji
DELEGACIJA Demokratske narodne partije (DNP) predvođena Milunom Zogovićem, poslanikom u Skupštini Crne Gore, položila vijenac na spomen obilježju nevinim žrtvama NATO agresije u Murinu.
Foto: Vlada Crne Gore
Foto: DNP
Foto: DNP
Foto: DNP
Takođe, premijer Zdravko Krivokapić odao je poštu žrtvama.
- U avgustu prošle godine najavio sam da ću prvom prilikom posetiti Murino, kako bi i lično iskazao poštovanje stradalima. Danas to obećanje ispunjavam i polažem venac kako bih pokazao da Crna Gora ne zaboravlja niti jednu jedinu žrtvu, te da sećanjem na ovakve događaje iskazujemo veru da se takvo stradnje više nikad neće ponoviti, saopšteno jeniz kabineta Krivokapića piske posete Murini.
Krivokapić je ukazao da je prethodna vlast zaobilazila Murino, ali da će nova Vlada i tu, kao i druge nepravde, ispraviti.
- Ovu, 22. godišnjicu stradanja nevinih žrtava u Murinu, među kojima je i troje dece, obeležavamo na dan koji je simbol stradanja. Moje misli su sa porodicama Julije, Olivere, Miroslava, Vukića, Milke i Manojla. Oni će uvek živeti u našim sećanjima, a njihova nedužna žrtva i tragična sudbina, opomena su i obaveza cijelom našem društvu da sačuva mir, suživot i sklad, kaže Krivokapić koji je naglasio da je Crna Gora, tokom nešto više od dve decenije nakon ovih nemilih događaja, prolazila kroz različite faze društveno političkog sazrijevanja.
- Ovakvi događaji ostali su bolan dio prošlosti, a naša zemlja krenula je putem obnove i prosperiteta, baštineći demokratiju i pravdu kao temelje svoje državne politike. Ipak, ljudske žrtve koje je Crna Gora položila zauvek ćemo pamtiti. Nek im je večna slava!", zaključuje se u saopštenju premijera Zdravka Krivokapića.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (0)