VUČIĆ O POSETI PČINJSKOM OKRUGU: "Današnji obilazak juga smeta onima koji bi hteli slabu Srbiju"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da današnji skup u Vranju i njegov obilazak juga smeta onima koji bi hteli slabu Srbiju, poraženu i uniženu.
Foto: Novosti
On je odgovarajući na pitanja novinara posle obilaska Pčinjskog okruga kako komentariše pisanja hrvatskih medija o tome da su ljudi "naterani da dođu na njegove skupove", kazao da je jasno da oni koji tako pišu i govore ne vide dobro.
- Kada slušate svakog dana da kod vas dolazi neko ko je nateran, onda vi ne vidite dobro i ne vidite koga ljudi poštuju i vole i zbog koga dolaze - rekao je Vučić.
Dodao je da nije znao da u Trgovištu ima 2000 ljudi koji tu žive.
- Šta da radite, imali su danas skup oni koji državno rukovodstvo Srbije na čelu sa mnom optužuju za idaju. Imali su veliki skup u Vlasotincu svi lideri tih koalicija 'glavu dajem, pasoš ne dajem' i koliko su ljudi skupili. Na velikom mitingu bilo ih je nekoliko desetina, da budem precizan 59, toliko da imate u vidu - rekao je Vučić.
Dodao je da se u Vranju okupilo 10.000 ljudi, što unutra, što napolju.
- Pa kažu dali kvotu tu i tu. Zabranjeno, ne razumem? Kada imate stranačku organizaciju pa kažete taj i taj mesni odbor bi trebalo da dovede najmanje toliko ljudi i dođu ljudi sami zato što žele. To se podrazumeva, to je snaga nečije organizacije, nečijih uverenja, ideja i ideologije. Je l vam to smeta? A to što nekima u Hrvatskoj to smeta, žao mi je - rekao je Vučić.
Foto: Novosti
On je dodao da će da nastavi da radi svoj posao.
- I da ga radim ne da se dopadnem ljudima, jer ne mogu da razmišljam o tome samo kako ću da se dopadnem ljudima i da govorim ono što bi ljudi voleli da čuju, već kao što ste videli kada me pitaju može li do svakog sela prevoz - ne može. Pustite sve te koji imaju milion rešenja za to. Nema rešenja koje država može lako da plati - dodao je predsednik.
"Država nije ćup iz kog se samo vadi"
On je napomenuo da država nije ćup iz koga se samo vadi.
- Država živi od poreza, akciza, taksi. A neko mora da zaradi da bismo uzeli nešto od njega, a da bi mogao da živi od toga. A ne samo - državo daj. I svi su u ovoj zemlji naučili, državo daj. I samo ako imamo od države nešto da uzmemo - istakao je Vučić.
On je rekao i da niko nikada državi nije rekao hvala za sve ono što učini, a od države se uzima sve što može, od besplatnog školovanja pa nadalje.
Istakao je da nekima država nikada ne valja i "koliko god da radi i gradi".
- Meni valja. Nisam o tome govorio, a pogotovo sada kada se sve radi i gradi. Pričalo se 50, 60 godina o autoputu do Vranja kroz Grdelicu da prođe, a to je urađeno - rekao je predsednik i dodao da za to niko nije rekao hvala.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (31)