PROGRAM “MOJA PRVA PLATA”: Do sada stiglo 108 prijava, rok za firme 25, a za mlade 15. septembar
PRIVREDNI subjekti koji žele da učestvuju u programu “Moja prva plata” mogu za to da se prijave do 25. septembra.
Foto: Tanjug
Do sada nam je stiglo 108 prijava - napisao je na svom Instagram profilu ministar Siniša Mali.
Sa druge strane, mladi će imati priliku da se prijavljuju od 1. do 15. septembra.
- Na ovaj način će oko 10.000 mladih ljudi imati priliku da stekne radno iskustvo i da lakše nađe prvo zaposlenje, do koga je uvek najteže doći. Kako bi dobijali adekvatnu nadoknadu za svoj rad, država će izdvojiti oko dve milijarde dinara - piše u objavb ministra finasija.
Prijave se vrše preko portala mojaprvaplata.gov.rs.
Preporučujemo
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (0)