PREMINULE JOŠ ČETIRI OSOBE: U leskovačkoj kovid bolnici i dalje više prijema nego otpusta

U KOVID delu leskovačke Opšte bolnice preminule su još četiri osobe od posledica zaraze virusom korona.

ПРЕМИНУЛЕ ЈОШ ЧЕТИРИ ОСОБЕ: У лесковачкој ковид болници и даље више пријема него отпуста

Foto: I.M.

Borbu sa opakim virusom izgubila je pedesetogodišnja pacijentkinja iz Bojnika kao i pedesetpetogodišnji muškarac sa teritorije ove opštine, potom pacijent iz Grdelice, star 66 godina, kao i sedamdesettrogodišnji muškarac iz Leskovca.

Na lečenju su 133 osobe od kojih je sedam na respiratoru, a 93 na terapiji kiseonikom. U poslednja 24 časa bolnica je imala 19 prijema i 12 otpusta, a najveći broj hospitalizovanih su iz Leskovca i Vlasotinca.

Lekari ne očekuju veliki porast pacijenata i uzdaju se u disciplinovanost stanovništva tokom minulih i predstojećih praznika. Leskovcu predstoji i početak vakcinacije zdravstvenih radnika.

- Napravili smo spiskove za vakcinaciju naših zaposlenih. Vakcina je dobrovoljna, postoji obrazac koji će ljudi potpisivati – kazao je dr Nebojša Dimitrijević, direktor Opšte bolnice i zaključio da je jedini način da se ovoj bolesti stane na put da se što veći broj ljudi vakciniše.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

OVO SU SVI ČEKALI! Kreće nokaut faza, verujemo u jednog od domaćina