GRADSKI ŠTAB BORA: Još jedna kovid ambulanta, obezbeđene dodatne linije prevoza za pacijente

U BORU će biti otvorena još jedna kovid ambulanta i biće uveden prevoz za kovid pacijente kako bi se smanjile gužve i rasteretio pritisak na zdravstvene radnike, odlučio je Štab za vanredne situacije u tom gradu.

ГРАДСКИ ШТАБ БОРА: Још једна ковид амбуланта, обезбеђене додатне линије превоза за пацијенте

Foto:G.Šljivić

Nova ambulanta u naselju Metalurg biće namenjena pacijentima koji se prvi put javljaju sa mogućim simptomima virusne infekcije kovid-19, a u njoj će se obavljati PCR testiranje i antigenski testovi.


Postojeća ambulanta "Rudar" na gradskom šetalištu biće namenjena pacijentima kojima je potreban kontrolni pregled, a gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić kaže da će se na taj način sprečiti širenje virusa, te značajno smanjiti vreme čekanja na pregled.

Na predlog gradskog Štaba za vanredne situacije, Grad Bor će obezbediti i dodatne polaske za potrebe prevoza kovid pacijenata od ambulanti do gradske bolnice.

Prevoziće se isključivo pacijenti koji imaju potrebu za pregledom, a prevoz će biti organizovan na sat vremena u periodu od 06 do 20 časova, navodi se u saopštenju Preš službe Grada Bora.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

POSLEDNJI SNIMAK MILOŠEVIĆA PRE ODLASKA U HAG: Zapalio cigaru u američkoj bazi, zbijao šale sa vojnicima (VIDEO)