MOBILNI MAMOGRAF U POŽAREVCU: Produžen rad

MOBILNI mamograf ostaće u Požarevcu šest dana duže od predviđenog zbog velikog interesovanja žena za skrining raka dojke.

МОБИЛНИ МАМОГРАФ У ПОЖАРЕВЦУ: Продужен рад

D. Novković

- Prvobitni plan je bio da akcija rada mobilnog mamografa traje do 15. jula, ali, u dogovoru sa direktorima Doma zdravlja i Opšte bolnice, rad će biti produžen do 21. jula, kako bi što više žena imalo priliku da uradi pregled - saopštili su iz Gradske uprave Požarevac.

Skrining je namenjen ženama od 45 do 69 godina starosti, koje u prethodne dve godine nisu radile mamografiju, kao i ženama preko 40 godina, koje imaju blisku srodnicu obolelu ili lečenu od raka dojke.

Interesovanje u Požarevcu je veliko, jer postojeća dva mamografa u Domu zdravlja nisu u funkciji od marta meseca, pa se očekuje kupovina novog.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

IZGUBILA BITKU SA OPAKOM BOLEŠĆU: Umrla glumica Tatjana Pletnjeva u 48. godini - delila kadar sa Milošem Bikovićem u hit seriji