OTKAZANE SVE PREDSTAVE: Havarija na toplovodu u Kraljevačkom pozorištu
ZBOG havarije na toplovodnom sistemu dvorane Kraljevačkog pozorišta otkazane su sve predstave i programi koji su u narednom periodu trebali da budu izvedeni na pozornici ove ugledne kulturne ustanove.
Kraljevačko pozorište
Prema rečima zaposlenih, usled smrzavanja i stvaranja „vazdušnog čepa“ u toplovodnom sistemu, došlo je do pucanja izmenjivača toplote, a njihovom brzom reakcijom, s obzirom na to da već imaju iskustva sa ovom vrstom problema, sprečena je veća materijalna šteta, sačuvana je gotovo sva oprema i sprečeno je poplavljivanje sedišta u dvorani.
U saopštenju za javnost Kraljevačkog pozorišta navodi se „da će stručne službe izvršiti procenu nastale štete i posledica kako bi se u najkraćem roku obavile popravke koje će omogućiti da se redovni rad pozorišta nesmetano nastavi uz alternativni sistem grejanja gledališta“.
- I dok dvorana ne bude spremna za povratak publike, mi ćemo nastaviti da radimo na novoj predstavi. Reč je o praizvedbi komada „Crna ovca“, po tekstu mlade dramske spisateljice Vide Davidović, a u režiji istaknute srpske rediteljke Snežane Trišić – dodaje se u saopštenju. - O svim novim detaljima u vezi sa našim radom i sanacijom dvorane, pravovremeno ćemo obaveštavati javnost.
Preporučujemo
STRAVIČAN UDES U VALjEVU: Automobil završio na krovu - Policija na licu mesta (FOTO)
22. 12. 2025. u 09:38
U VRANjU SUTRA ZASEDA GRADSKO VEĆE: Usklađenost planiranih i realizovanih aktivnosti
16. 12. 2025. u 14:58
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)