IGRA MAČKE I MIŠA: Đoković bez mnogo problema dobio Galana!

A. Ilić

03. 10. 2020. u 16:30 >> 20:34

BEZ mnogo problema Novak Đoković je savladao Danijela Galana Riverosa 3:0 (6:0, 6:3, 6:2)

ИГРА МАЧКЕ И МИША: Ђоковић без много проблема добио Галана!

Novak Đoković / Foto AP

Srpski teniser bio je ubedljiv od samog starta. Nije ni u jednom trenutku dozvolio Kolumbijcu kontrolu.

Održavao je visok ritam igre, a meč je na momente izgledao kao igra mačke i miša. U drugom setu došlo je do prekida zbog kiše, a Đoković je nakon toga na kratko pao.

Brzo se srpski teniser vratio, a Galan je na trenutke nemoćno gledao bravure srpskog tenisera.

TREĆI SET 6:0, 6:3, 6:2

6:2 - Dve vezane meč lopte imao je Srbin na servis Kolumbijca, iskoristio je prvu. Nakon dva časa i sedam minuta Đoković se plasirao u narednu rundu Otvorenog prvenstva Francuske.

5:2 - Nakon sedam minuta Đoković dobija gejm, Galan servira za ostanak u meču.

4:2 - Dugo je trajala razmena u gejmu, na kraju Kolumbijac uspeva da sačuva servis i smanji zaostatak za Novakom.

4:1 - Blizu je pobede Novak, još jednom siguran na svoj servis bio je Srbin.

3:1 - Galan prekida Novakovu seriju i dolazi do novog gejma.

3:0 - Ubacio je Đoković u petu brzinu, Kolumbijac je delovao dezorijentisano, nije imao rešenja za brze lopte Đokovića.

2:0 - Odlično je drugi gem Novak odigrao, bez mnogo problema je došao do novog brejka.

1:0 - Đoković je dva puta Kolumbijcu poslao drop-šot, potom i Lob, ali je ovog puta Galan bio koncentrisan i vratio Srbinu odličnu paralelu. Dve brejk lopte imao je Galan. Napravio je Novak preokret i sačuvao servis.

DRUGI SET 6:0, 6:3

6:3 - To je to, nakon sat vremena igre, Đoković dolazi do drugog seta.

5:3 - Želeo je Novak što pre da privede set kraju, te više nije dozvoljavao protivniku da se razigra.

4:3 - Izašao je Galan na mrežu, Đoković je poslao sjajnu paralelu.  Imao je Novak brejk loptu, odbranio se Galan.

4:2 - Čuvao je Novak svoj servis.

3:2 - Galan ponovo siguran na svoj servis, nije dozvolio Đokoviću brejk, iako se naš teniser trudio da do njega dođe.

3:1 - Novak siguran na svoj servis. Usledila je duža pauza zbog kiše. U momentima kada je umalo zadobio povredu Galan Đoković se iznerviran oglasio, a sudije su odlučile da prekinu meč dok se krov ne namesti. Usledilo je postavljanje nove šljake, a sve je to trajalo.

2:1 - Riveros osvaja prvi gejm na svoj servis. Izazvalo je to oduševljenje okupljene publike.

2:0 - Najlošiji do sada servis Đokovića, dozvolio je protivniku brejk loptu, ali je na kraju posle nekoliko minuta igre uspeo da se odbrani.

1:0 - Gde je stao u prvom, nastavlja Novak u drugom setu. Novi brejk protiv Kolumbijca.

PRVI SET 6:0

6:0 - Đoković igra taman koliko je potrebno da nadigra protivnika.

5:0 - Đoković još jednom dolazi do brejka. Servira za prvi set.

4:0 - Drugi brejk za Novaka, servis protivnika dobio je sa nulom.

3:0 - Đoković siguran na svoj servis, iako je protivniku dozvolio brejk loptu. Uspeo je da se odbrani.

2:0 - Odličan Đoković na svoj servis, potvrdio je ranije osvojeni brejk.

1:0  - Dve brejk lopte imao je Novak Đoković. Prvu nije iskoristio. Drugu jeste. Odmah na startu oduzeo je protivniku servis.