IZ RUSIJE S LJUBAVLJU: Novak Đoković saznao ime rivala, igraće protiv bivšeg šampiona Australijan opena!
Novak Đoković je saznao ko će mu biti prvi suparnik na manstersu u Monte Karlu.
FOTO: Tanjug/AP
Nole će odmeriti sange sa teniserom iz Rusije, Romanom Safiulinom.
Safiulin je, naime, u prvom kolu pobedio Haimea Munara iz Španije, koji nije uspeo da nastavi niz dobrih partija kakve je imao u kvalifikacijama.
Ruski teniser, 41. na svetu, pobedio je 72. sa ATP liste rezultatom 7:5, 6:1.
Njihov meč trajao je sat i 37 minuta.
Đoković i Safiulin su se dosad sastali samo jednom u takmičarskom duelu, a Novak je u polufinalu u Tel Avivu 2022. pobedio sa 6:1, 7:6(3). Tada se igralo na zatvorenom, na betonu, a ovoga puta - odmeriće snage na otvorenom, na šljaci.
Roman Safiulin, inače, ima deset godina manje od 36-godišnjeg Noleta, visok je 185 centimetara, dešnjnjak je i profesionalac je postao 2015. godine - iste one kada je osvojio jedinu grend slem titulu: bio je juniorski šampion Australijan opena. U finalu je tada savladao Hong Seong-čana, a u tim danima je uspevao da savlada i Andreja Rubljova, u finalu elitnog "Trofeja Bonfiljo". Ipak, u seniorskoj konkurenciji nije uspeo da ponovi takve podvige, a najveći grend slem uspeh bilo mu je četvrtfinale Vimbldona 2023.
Ovaj teniser će znatno umorniji igrati protiv Noleta, ali ne samo zato što je Srbin bio slobodan u prvom kolu, već zato što je Safiulin u nedelju igrao veliki ruski derbi, u kome su se jedan naspram drugog našli kumovi, Danil Medvedev i Andrej Rubljov.
Roman Safiulin i Novak Đoković / FOTO: EPA
Kada igra Novak Đoković?
Nole i njegov ruski rival na teren izlaze u utorak.
Program počinje od 11 sati i prvi će igrati Aleks De Minor i Sten Vavrinka, a odmah će za njima zaigrati Miomir Kecmanović i Mateo Beretini, dok bi posle njih trebalo da teren da izađu Đoković i Safiulin.
Njihov duel trebalo bi da počne oko 15 časova, ukoliko se sve odvije po planu.
Odlukom organizatora da Nole nastupi "drugog radnog dana" - izbegnuta je velika bruka, jer da Srbin nije stavljen da igra u utorak, on bi na terenu bio od srede do nedelje, odnosno pet dana u nizu. Ovako najbolji teniser sveta ima dan predaha - naravno, pod uslovom da u utorak savlada svog prvog suparnika, čime će steći pravo da u sredu odmori pred nastavak borbe za trofej koji je osvajao (za njega skromnih) dva puta.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)