BRAVO, DEVOJKE! Srbija u četvrtfinalu Svetskog prvenstva

Марко Паунић
Marko Paunić

26. 09. 2022. u 14:37

Košarkašice Australije pobedile su danas u Sidneju selekciju Kanade sa 75:72 (14:23, 24:10, 13:24, 24:15), u meču četvrtog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

БРАВО, ДЕВОЈКЕ! Србија у четвртфиналу Светског првенства

FIBA

Ovom pobedom Australije u četvrtfinale Svetskog prvenstva se plasirala i selekcija Srbije.

Najefikasnija u domaćoj selekciji bila je Ezi Magbigor sa 16 poena, uz sedam skokova, Samanta Vitkomb je postigla 15 poena, uz šest dodavanja, a Stef Talbot je upisala 11 poena, devet skokova i osam asistencija.

U reprezentaciji Kanade najbolji učinak je imala Najra Filds sa 17 poena, dok je Bridžit Karlton postigla poen manje.

Kanada je vodeća u Grupi B sa tri pobede i jednim porazom, a isti učinak na drugom i trećem mestu imaju Francuska i Australija.

Srbija je četvrta sa polovičnim učinkom, a iz daljeg takmičenja su ispali Japan sa jednom pobedom i tri poraza i selekcija Malija (0/4).

U poslednjem, petom kolu Srbija sutra igra protiv Francuske od 9.30.

Standings provided by SofaScore

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih