PARTIZAN OD OČAJA DO SJAJA: Crno-beli posle preokreta pobedili Radnički u Kragujevcu

07. 09. 2021. u 21:07

KOŠARKAŠI Partizana pobedili su Radnički u Kragujevcu posle preokreta sa 79:65 u prijateljskoj utakmici odigranoj u dvorani "Jezero".

ПАРТИЗАН ОД ОЧАЈА ДО СЈАЈА: Црно-бели после преокрета победили Раднички у Крагујевцу

Loše prvo poluvreme odigrali su crno-beli. Posle 20 minuta igra gubili su sa 33:20. Napada gostiju bio je slab što pokazuje i broj datih poena.

Izabranici Željka Obradovića su u prvom poluvremenu imali svega 27 odsto procenta šuta iz igre, trojke 1/10. Kada su procenti tako loši rezultat i ne može biti drugačiji.

Ipak, Partizan je u nastavku susreta pojačao agresivnost i kvalitet koji je nesumnjivo na strani beogradskog kluba je došao do izražaja.

Pri rezultatu 37:22 za Kragujevčani crno-beli počinju da se bude. Aleksa Avramović je pogodio dve vezane trojke i to je iniciralo seriju gostiju od 22:0.

Najefikasniji kod pobednika bio je Aleksa Avramović sa 16 poena, jedan manje je postigao Nemanja Dangubić. Na drugoj strani najbolji je bio Filip Dumić sa 16 poena, dok je Raško Katić upisao 12.

Radnički: Dumić 16, Dautović, Veljović, Đerasimović 2, Nedeljković 3, Mitrović 3, Ilić 8, Stanković 4, Raičević, Sretenović, Katić 12, Stanković L. 6, Tomašević 6, Glišović 5.

Partizan: Zagorac 7, Avramović 16, Koprivica, Dangubić 15, Stepanović 4, Smailagić 2, Miletić 2, Mur 8, Glas 11, Trifunović 3, Madar 11