KVALIFIKACIJE ZA SP: Turska protutnjala Norveškom, Holandija rutinski protiv Letonije, minimalna pobeda Hrvatske

27. 03. 2021. u 20:14

FUDBALSKA reprezentacija Turske pregazila je Norvešku u gostima sa 3:0 u 2. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Турска протутњала Норвешком, Холандија рутински против Летоније, минимална победа Хрватске

Fantastično su izabranici Šenola Guneša otvorili utakmicu i posle 28 minuta su vodili sa 2:0 zahvaljujući pogocima Ozana Tufana i Čaglara Sojunčua.

Pokušavala je Norveška do poluvremena da smanji rezultat, a jedino vredno kada je domaćin u pitanju u prvom delu meča je stativa Aleksandra Serlota.

U nastavku meča Turska je postigla još jedan gol - drugi put se u strelce upisao Tufan.

Turska je došla do druge pobede u G grupi, dok je Norveška nakon pobede u prošlom kolu doživela prvi poraz u ovim kvalifikacijama.

Holandija je rutinski slavila protiv Letonije sa 2:0 na svom terenu.

Pobedu ekipi Franka de Bura doneli su Stiven Berhujs i Luk de Jong.

Hrvatska se iskupila za poraz od Slovnije. "Kockasti" su ipak to uradili teže nego što se očekivalo, pošto su pobedili Kipar sa 1:0.

Trenutak odluke desio se u 40. minutu kada je mrežu rivala zatresao Mario Pašalić.

Hrvatska sada ima tri boda, dok je Kipar ostao ne jednom.