PRVI PORAZ OFK VRŠCA U PROLEĆNOM DELU: Jedinstvo prekinulo niz Vrščana, u Ubu slavilo sa 2:0

Јелена Ј. Баљак
Jelena J. Baljak

13. 03. 2023. u 11:28

ПРВИ ПОРАЗ ОФК ВРШЦА У ПРОЛЕЋНОМ ДЕЛУ: Јединство прекинуло низ Вршчана, у Убу славило са 2:0

Ubljani su se pokazali kao nepobedivi za izabranike Nenada Mijailovića, s obzirom na to da su i u prvom međusobnom duelu u Vršcu slavili rezultatom 1:0.

Utakmica na stadionu „Dragan Džajić“ obilovala je uzbuđenjima, lepim potezima i gol šansama.

Vrščani su već u prvom minutu imali veliku priliku da povedu sa 1:0, ali je golman Jedinstva uspeo da odbrani Tomićev šut po zemlji.

Prvi put na meču mreža se zatresla u 39. minutu, kada je Milićević, nakon duge akcije, spretno poslao loptu u gornji ugao gola.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 88. minutu. Marković je iz teške pozicije glavom savladao vršačkog golmana, nakon slobodnog udarca, koji je izveo Zubairi.

Nakon ovog trijumfa Jedinstvo je napredovalo na tabeli i sada se nalazi iznad OFK Vršca. Ubljani su šesti, a Vrščani osmi.

U sledećem kolu OFK Vršac dočekuje Loznicu, a Jedinstvo gosatuje Grafičaru.