NEKI NOVI "ORLOVI": Piksijeva superligaška Srbija srušila SAD

26. 01. 2023. u 07:56

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju SAD sa 2:1, u prijateljskoj utakmici u Los Anđelesu.

НЕКИ НОВИ ОРЛОВИ: Пиксијева суперлигашка Србија срушила САД

Foto Tanjug

Domaća selekcija povela je golom Brendona Vaskesa u 29. minutu, a izjednačio je Luka Ilić iz slobodnog udarca u 43. minutu.

Pobedu Srbiji doneo je Veljko Simić pogotkom u 46. minutu.

Selekcija Srbije sastavljena je od igrača iz domaćeg šampionata i debitovalo je 14 fudbalera, dok su za selekciju SAD debitovala osmorica.

To je bila prva utakmica za obe ekipe posle Svetskog prvenstva u Kataru.

Takođe, to je bila prva utakmica reprezentacije Srbije protiv SAD posle 2017. godine i duela u San Dijegu koji je završen bez pogodaka.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“