ĆAVIJEV VRTIĆ USPEO DA POBEDI: Barsa umalo prosula sigurnu prednost (VIDEO)

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

18. 12. 2021. u 20:51

FUDBALERI Barselone uspeli su da pobede Elče sa 3:2 na "Kamp Nou" u 18. kolu Primere.

ЋАВИЈЕВ ВРТИЋ УСПЕО ДА ПОБЕДИ: Барса умало просула сигурну предност (ВИДЕО)

Katalonci su se kockali, ali na kraju uspeli da dođu do trijumfa posle dva meča u kojima se nisu radovali u prvenstvu.

Ćavi je dao šansu deci kluba koja su mu vratila na najbolji mogući način. Samo 19 minuta bilo je dovoljno domaćinu da povede sa 2:0. U tim momentima Barsa je zaličila na onu staru.

Najpre je u 16. minutu Feran Đutgla postigao gol nakon asistencije na ovoj utakmici veoma raspoloženog Usmana Dembelea.

Nedugo potom ponovo se zatresla mreža Edgara Badije, a u strelce se upisao Gavi kome je to bio prvi gol u Primeri ove sezone.

Sigurno je Barselona čuvala stečenu prednost, a onda se desio pad u igri Katalonaca koji su u razmaku od jednog minuta primili dva gola. Sjajnu kontru su izveli igrači koju je odličnim udarcem iskosa sa desne strane pogotkom završio Tete Morente.

Igrao se 63. minut kada je Pere Mila ispratio centaršut Morentea i neometan glavom na drugoj stativi smestio loptu iza leđa Ter Štegena.

Kada je sve išlo ka novom kiksu Barselone pojavio se rezervista Niko Gonzales. Sjajno su kombinovali Gavi i Dembele, ovaj prvi odložio je za talentovanog vezistu koji se dobro snašao i ispostaviće se doneo pobedu posrnulom španskom gigantu.

Katalonci su sada sedmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Elče 16. sa 15.

BONUS VIDEO: TOP 10 NAJPLAĆENIJIH FUDBALERA: Koliko zarađuje Ronaldo a koliko Mesi...