DOMAĆINI POD MAJEVICOM "MOTOR RAZVOJA KRAJA": Perić posetio devetočlano domaćinstvo

Načelnik opštine Ugljevik Vasilije Perić posetio je devetočlano domaćinstvo Stjepanović u Mezgraji-Kose i istakao da je jaka porodica jako društvo.

ДОМАЋИНИ ПОД МАЈЕВИЦОМ МОТОР РАЗВОЈА КРАЈА: Перић посетио деветочлано домаћинство

foto v mitrić

Perića su dočekali domaćin Mitar sa suprugom Milkom i zajedno sa sinovima Jovicom i Novicom, snajkama i unučadima dočekali načelnika Ugljevika.

Ova porodica ima 15 muznih krava, plastenik i obrađuje 10 hektara zemlje i primjer su zdrave srpske porodice.

Načelnik Perić podsetio je da su u prethodnom periodu u mesnoj zajednici Mezgraja-Kose asfaltirani putevi, postavljena javna rasvjeta i izgrađen objekat škole.

-Ono što je važno i značajno je da opština Ugljevik ima poseban program podsticaja za poljoprednu proizvodnju. Porodici Stjepanović smo dodeljivali podsticaj-rekao je Perić.

Namera lokalne samouprave, najavio je Perić u narednom periodu,  je da znatno poveća podsticaje iz oblasti poljoprivredne proizvodnje jer će to sigurno uticati i na kvalitet i obim poljoprivredne proizvodnje.

Pomoć porodici je prema Perićevim rečima, program u kojem se podstiče i veštačka oplodnja, svako novorođenče, besplatna škola sporta, plivanja i besplatni novi udžbenici osnovcima.

-Potreba je da se povećaju mere podsticaja porodici kako bismo i na ovaj način održati stanovništvo na ovim prostorima-rekao je Perić.

Mitar Stjepanović, kaže da je načelnik Perić uvek drag gost i zahvalio za podršku koju pruža svim stanovnicima Mezgraja Kose.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

DNEVNO ZARAĐUJE 300.000: Evo čime se bavi Mirko Šijan