PREDSEDNIK ŠSB ANDRIJA JORGIĆ: Otvorio "Trofej Banjaluke 2024"
U BANjALUCI je svečano otvoren 4. Međunarodni šahovski festival "Trofej Banjaluke 2024", u organizaciji Šahovskog kluba "Gambit".
Foto Novosti
Tokom dva dana trajanja festivala predviđena su dva takmičenja, ekipno i pojedinačno, i ukupno devet odvojenih turnira. Tim povodom u najvećem gradu Srpske okupilo se 275 učesnika, 27 ekipa iz 25 gradova..
-Mi smo posebno ponosni što je ova manifestacija postala regionalni brend. Moram se zahvaliti našim prijateljima koji su prepoznali sve ovo što mi radimo. U prvom redu, Grad Banjaluka, ali i svi ostali naši prijatelji, sponzori, donatori, bez kojih, ne da ne bi bilo moguće ovo organizovati, već ne bi bilo moguće ni razmatrati da se uđe u ovako veliku i značajnu organizaciju. Juče smo smestili blizu 80 takmičara, trenera, pratioca, koji su iskazali veliko oduševljenje Banjalukom. Neki od njih su prvi put došli u naš grad i to isključivo zbog šaha- istakao je predsednik Šahovskog kluba “Gambit” Nemanja Šipka.
Simbolično, prvu partiju šaha odigrali su gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i predsednik Šahovskog saveza Beograda Andrija Jorgić, kojima su uručene i zahvalnice za izuzetan doprinos u organizaciji pomenutog festivala.
-Mi stojimo uz „Gambit“ kao klub, podržavamo ovaj događaj. Treba da razvijamo sve oblasti našeg društva i sporta, pogotovo kada imate situaciju da danas ovde dođe 275 takmičara. Posebno nas raduje što je Banjaluka grad koji se posećuje radi ovako važnih međunarodnih turnira- istakao je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.
Turnir koji je namenjen deci do 18 godina okupio je klubove iz svih gradova Republike Srpske, BiH, Hrvatske, te Srbije. Među njima su i dva šahovska kluba iz Beograda, čiji članovi, prema rečima predsednika beogradskog šahovskog saveza Andrije Jorgića, rado dolaze u Banjaluku. A koliko su veze Banjaluke i Beograda, Republike Srpske i Srbije, i na polju šaha čvrste govori podatak da je još 2023. godine potpisan Protokol o saradnji Šahovskog saveza Beograda i Šahovskog kluba "Gambit" Banjaluka.
-Radujem se svakom susretu, svakoj dobroj priči sa Gambitovcima. Jako je važno da je sa nama danas i gradonačelnik. Važno je da nam lokalna samouprava pomaže dok bijemo bitku za opstanak šahovskih klubova. Šah ne poznaje ni veru ni naciju, šah igraju svi. Jako je bitan za odgoj dece. Nije poenta da se svi sutra bave šahom, ali igrajući šah, razvijajući svoje vijuge, koncentraciju, druželjubivost, naša deca sutra treba da izrastaju u dobre, pametne i plemenite ljude. Ja uvek navijam za moje iz Beograda, ali naravno mnogo je ovde pametne dece. Šah je isto što i mostovi koji spajaju, on je jedna drevna igra koja povezuje ljude. Ovo su prijateljstva koja ostaju za čitav život - istakao je predsednik Šahovskog saveza Beograda Andrija Jorgić.
Preporučujemo
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)