SUD UDARIO NA JAHORINU: Iz Sarajeva stiglo novo osporavanje prodaje zemljišta u Republici Srpskoj
Ustavni sud BiH, koji zaseda bez dvoje sudija iz Republike Srpske, pa odluke donose po dvoje Hrvata i Bošnjaka i troje stranih sudija, stavio je van snage odluku Vlade RS koje se odnose na promenu namene zemljišta i prodaje zemljišta putem licitacije na Jahorini.
Vlada RS
Kako bi "zamaskirali odluku prema Srpskoj, Ustavni sud BiH je osporio odluku vezanu za zemljište u opštin Vareš u Federaciji BiH gde je zemljište ustupljeno na upravljanje jednoj privatnoj firmi.
Kada je reč o zemljištu na Jahorini, Ustavni sud BiH je utvrdio da prodaja više od 50 dunuma zemljišta koju je kupila firma iz Teslića i za koju je dala 41,3 miliona KM, nije u skladu sa Ustavom BiH. U saopštenju iz Ustavnog suda BiH navedeno je da je Odluka o načinu i uslovima prodaje nepokretnosti u svojini Republike Srpske koje se nalaze u okviru posebnog područja Jahorina javnim nadmetanjem -licitacijom, osporena i ništavna i da prestaje da važi od dana objavljivanja te odluke u Službenom glasniku Republike Srpske.
Bošnjaci se bune
Zahtev za ocenu ustavnosti Odluke po osnovu koje je prodana zemlja na Jahorini podnelo je 13 bošnjačkih poslanika Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH.
Odluka krnjeg Ustavnog suda BiH da su odluke Vlade Srpske o prodaji nepokretnosti na Jahorini i Vlade FBiH o promeni namene šumskog zemljišta i njegovom privremenom korišćenju pokazuje da su spremni da zapale i sopstvenu kuću, samo da gori kuća Republike Srpske, poručio je pravnik Ognjen Tadić.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)