I PAPA REAGOVAO ZBOG SITUACIJE U UKRAJINI: Poglavar rimokatoličke crkve prati vojne aktivnosti na granici

Тањуг

18. 04. 2021. u 17:41

POGLAVAR Rimokatoličke crkve Franja apelovao je danas da se smanje tenzije na istoku Ukrajine, izrazivši zebnju zbog gomilanja vojnih snaga, javlja Rojters.

И ПАПА РЕАГОВАО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У УКРАЈИНИ: Поглавар римокатоличке цркве прати војне активности на граници

Foto Diskaveri

- Molim vas. Duboko sam uveren da se može izbeći porast napetosti. Naprotiv, nedostaju potezi koji će promovisati uzajamno poverenje, negovati pomirenje i mir koji su toliko potrebni i tako željeni - poručio je papa tokom tradicionalne molitve nedeljom u podne, prve posle višenedeljnih mera zaključavanja.

Govoreći pred nekoliko stotina vernika na Trgu Svetog Petra, on je potvrdio da prati pojačane vojne aktivnosti na granici Ukrajine i Rusije sa zebnjom i osudio česta kršenja sporazuma o prekidu vatre tokom proteklih nekoliko meseci.

Nekoliko stotina ljudi, uključujući časne sestre i porodice, koji su se nalazili na sigurnoj razdaljini na ogromnom trgu, okupilo se da vide papu kako govori sa prozora Apostolske palate, preneo je AP.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (2)

DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!