PORASLA STOPA SMRTNOSTI: U Indiji korona virusom danas zaraženo više od 60.000 osoba - umrlo preko 1.000
U INDIJI je danas registrovan 61,871 slučaj zaraze korona virusom, čime je ukupan broj povećan na oko 7,5 miliona zaraženih od početka epidemije.
Foto: EPA
Tamošnje Ministarstvo zdravlja je saopštilo da su od posledica zaraze u poslednja 24 sata preminule 1.033 osobe.
Od početka epidemije umrlo je 114.031 ljudi.
Ipak, u toj državi se primećuje trend opadanja broja zaraženih na dnevnom nivou,ali je stopa smrtnosti porasla.
Stručnjaci navode da su, kao i u većini zemalja sveta, zvanični brojevi upitni, zbog nemarnog evidentiranja i krhke indijske zdravstvene infrastrukture. Indijsko zdravstvo se takođe dosta oslanja na testove za antitela koji su brži, ali nepouzdaniji od PCR testova.
Zdravstveni zvaničnici su upozorili da je usled sezone praznika moguće brže širenje zaraze.
Premijer Narendra Modi zatražio je od zvaničnika da pripreme distributivnu mrežu za isporuku vakcina.
Prema indijskim zvaničnicima, tri vakcine protiv korona virusa su u poodmakloj fazi razvoja.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)