OGLASIO SE ORBAN: Izdao veliko upozorenje zbog Irana
MAĐARSKI premijer Viktor Orban upozorio je da bi, u slučaju da se Iran raspadne zbog trenutnog rata, region mogao da postane neupravljiv i van kontrole, što bi imalo ozbiljne globalne posledice.

Foto: Profimedia
U intervjuu za javni radio, Orban je istakao da je cena nafte tipa Brent porasla za 20 odsto u poslednjih mesec dana, dodajući da rat negativno utiče na Mađare, preneo je MTI.
- Rat diže cene, tako da je rat loš po Mađare - rekao je Orban.
Takođe je upozorio da bi u slučaju da Mađarska ne bi mogla da uvozi gas iz Rusije, cene komunalnih usluga mogle da porastu do dva i po puta u odnosu na trenutni nivo.
Orban je kritikovao Brisel zbog njegovog stava prema ruskim energetskim resursima, nazivajući postupke EU "očiglednom prevarom" i "spletkarenjem", naglašavajući da će nova trgovinska politika, koja ne zahteva jednoglasnu odluku, štetiti Mađarskoj.
Orban je zaključio da bi uklanjanje "teško vođene desnice" značilo kraj mađarske državnosti u njenom trenutnom obliku, jer bi o spoljnoj i ekonomskoj politici zemlje odlučivale birokrate u Briselu, a ne vlast u Budimpešti.

VIŠE OD 200 DECE OTROVANO U ŠKOLI, A ONDA SE POJAVIO SNIMAK IZ KUHINjE: Kamera otkrila sve, uhapšeno osam osoba (VIDEO)
VIŠE od 200 dece u jednoj školi u Kini ima povišen nivo olova u krvi nakon što je u njihovu hranu dodavan otrovni pigment – navodno kako bi izgledala primamljivije.
12. 07. 2025. u 21:32

OTKRIVEN UZROK PADA BOINGA SA 260 PUTNIKA: Audio snimak pilota iz kokpita samo produbljuje misteriju
ISTRAŽITELjI su otkrili uznemirujuće detalje u okviru preliminarne istrage pada aviona kompanije Air India, na letu 171, u kojem je u junu stradalo 260 osoba.
12. 07. 2025. u 15:36

SLAVIMO PETROVDAN: Šta se danas ne radi i šta treba umesiti
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Petrovdan, praznik koji je posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu.
12. 07. 2025. u 07:34
Komentari (0)