VELIKO OBEĆANJE MAKRONA: Francuska planira da prizna palestinsku državu, evo i kada
FRANCUSKA planira da prizna palestinsku državu u narednim mesecima i mogla bi to učiniti već na konferenciji Ujedinjenih nacija posvećenoj rešavanju sukoba između Izraela i Palestinaca koja će se održati u junu ove godine u Njujorku, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
Foto: Tanjug AP
- Moramo krenuti ka priznavanju (palestinske države) i to ćemo učiniti u narednim mesecima. Na konferenciji UN bismo mogli da finalizujemo uzajamno priznavanje (palestinske države) i više drugih država. Učinićemo to - rekao je Makron u intervjuu za TV France 5, prenosi dnevni list Mond.
Francuska je dugo zagovarala rešenje dve države za izraelsko-palestinski sukob, čak i nakon napada palestinskih militanata Hamasa na Izrael 7. oktobra 2023. godine.
(Tanjug)
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)