DUGIN: Putin i Tramp da se dogovore o novom svetskom poretku
RUSKI predsednik Vladimir Putin i američki lider Donald Tramp bi trebalo da počnu dijalog o novom svetskom poretku, pa tek onda da razgovaraju o rešavanju sukoba u Ukrajini, kaže filozof Aleksandar Dugin.
Foto: Printscreen
- Pogrešno je, neblagovremeno i potpuno nekonstruktivno počinjati (pregovore) sa regionalnim sukobom u Ukrajini... Treba da se dogovorimo o celokupnoj slici sveta između SAD i Rusije. Na osnovu toga, sva druga pitanja će biti logično rešena - rekao je Dugin na radiju Sputnjik.
Prema njegovom mišljenju, ukrajinsko pitanje za Trampa sada nije prioritet.
Politikolog je naglasio da je ukrajinsko pitanje prioritet za Rusiju, ali ne i za Trampa, pošto Ruska Federacija nije „egzistencijalni neprijatelj“ za lidera SAD. Tramp želi da okonča sukob u Ukrajini, ali za Rusiju to nije dogovor, već važno pitanje vezano za sudbinu Novorosije i Ukrajine.
Dugin smatra da je sada u interesu Rusije da se sa predsednikom SAD dogovori o viziji buduće arhitekture sveta i tada će niz tema, uključujući, na primer, status Evrope i Bliskog istoka, imati „praktičan značaj“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
TRAMP SUTRA RAZGOVORA SA PUTINOM: Da li je na pomolu krat rata u Ukrajini?
17. 03. 2025. u 07:43
ZLATO DOSTIGLO ISTORIJSKI MAKSIMUM: Trgovinski rat plaši investitore
17. 03. 2025. u 00:00
VOĐA HUTA PRETI TRAMPU: Ne bojimo te se, gađaćemo američke brodove u Crvenom moru
16. 03. 2025. u 23:11
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)